Во Турција 2018 година рекордна во бројот на разводи

Од:

Разводите во Турција, според статистичките податоци од 2001 година, постојано се зголемуваат.

Најголем број разводи имаше минатата година.

Вкупно 142.448 семејни двојки се развеле во текот на 2018 година, што е за околу 20.000 повеќе во споредба со претходната.

 

Би можело да ве интересира

Дендиас за прелиминарни контакти со Турција: Важен, но не голем чекор

Ана Ололовска

Турција и Грција ги продолжија техничките преговори запрени пред четири и пол години

Жарко Настоски

Утре почнува 61-от круг прелиминарни контакти меѓу Грција и Турција

Ана Ололовска

Турција ќе ја произведува руската вакцина Спутник V

Ана Ололовска

Во прелиминарните контакти со Турција, Грција ќе разговара само за Ексклузивната економска зона и континенталниот гребен

Ана Ололовска

Турција со кинеската Синовак вакцинираше повеќе од милион луѓе за седум дена

Ана Ололовска