Во Шпанија пронајдено безживотното тело на словачкиот конзул во Казахстан

Од:

Шпанската цивилна гарда ја истражува смртта на словачкиот конзул во Казахстан. Неговото тело било пронајдено во вторникот попладне во Ла Нуција, место во непосредна близина на Аликанте.

Според инфомации од локалните медиуми, телото на конзулот, целото облеано во крв, го пронашол вратарот од вилата. Првична претпоставка е дека непознато лице му задало силен удар во главата.

Телото на 53-годишникот било пронајдено во градината, покрај скалите од куќата што ја имал изнајмено. Куќата се наоѓала во населбата Мирамар, која е се наоѓа меѓу Ла Нуција и Аликанте, пишува весникот „Ел Паис“.

Истргата за несреќата е во тек.

Би можело да ве интересира

Шпанската Влада и каталонските лидери почнаа разговори за надминување на кризата

Ана Ололовска

Прв случај на заразен со коронавирус во Мадрид

Ана Ололовска

Kоронавирус во Швајцарија и на копното во Шпанија

А1он

Хотел на Тенерифе ставен под карантин поради гостин позитивен на Ковид-19

Ана Ололовска

Повторно отворени сите аеродроми на Канарските Острови

Ана Ололовска

Песочна бура на Канарските острови, нарушен авионскиот сообраќај

Ана Ололовска