Во САД денеска речиси 1.500 починати и над 56 илјади новозаразени со коронавирус

Од:

Центарот за превенција и заразни болести (ЦДЦ) објави дека во САД во последните 24 часа биле регистрирани 56.307 случаи на инфекција со коронавирус и дека починале речиси 1.500 пациенти.

Вкупно 5.176.018 лица досега биле заразени во САД.

Вкупниот број на смртни случаи од Ковид-19 во САД е 165.148.

Би можело да ве интересира

Шпанскиот министер за здравство: Без строги епидемиолошки мерки Мадрид е во сериозна опасност

А1он

САД: Седум милиони заразени со коронавирус

А1он

Иранскиот претседател бесен: Ги обвини САД за „дивјаштво“ поради новите економски санкции

А1он

Казнети 630 луѓе кои не носеле маски во изминатото деноноќие

А1он

Бајден: Трамп молчи за диктаторот Лукашенко

А1он

Британија го зголемува финансиското учество во СЗО, но бара реформа

А1он