Во Русија се урна мал авион, двајца загинати

Од:

Две лица загинаа при пад на мал авион во близина на селото Каљинка, во регионот Хабаровск, во Русија.

Претходно, регионалниот оддел на руското Министерство за вонредни ситуации ја потврди оваа информација, наведувајќи дека едно лице загина, а другото е тешко повредено.

Прес-службата на регионот Хабаровск за ТАС потврди дека повредената е 40-годишна жена која претрпела скршеници на двете нозе и се наоѓала во сериозна состојба, но во меѓувреме им подлегнала на повредите.

Властите од регионалното обвинителство потврдија дека е започната истрага за оваа авионска несреќа.

Би можело да ве интересира

Протести во Москва за укинување на електронското гласање

Официјално: Единствена Русија ќе има 324 пратеници во Думата

Ана Ололовска

Во Русија најмногу починати од Ковид-19 за еден ден

Ана Ололовска

Русија почна подготовки за испраќање човек на Месечината

А1он

Отворени „Деновите на руски јазик и култура“, вечерва проекција на филмот „Црвениот призрак“

А1он

Американскиот Конгрес одобри нови санкции против 35 руски милијардери и политичари

Ана Ололовска