Во Равена запленети 163.000 литри нафта шверцувана од Албанија

Од:

Италијанската полицијата Гуарда ди финанца запленила 163.000 литри нафта шверцувана од Албанија.

Вработените во пристаништето во Равена извршиле контрола на пет цистерни со нафта кои пристигнале од Албанија.

Нафтата била наменета за италијанскиот пазар, а била внесена без ДДВ, со документи што при контролата било утврдено дека се лажни.

Петте цистерни со нафта се конфискувани, а правните претставници на трите увозни компании биле на распит во Јавното обвинителство во Равена.

Би можело да ве интересира

Родители од Албанија си ги носат децата во Италија и таму ги напуштаат

Жарко Настоски

„Вијести“: Рама во понеделникот се сретнал и со Ѓукановиќ

Ана Ололовска

Албанија ги олеснува анти-ковид мерките

А1он

Поради пандемијата 62,5 отсто помалку туристи во август во Албанија

Ана Ололовска

Конте: Владата не предвидува целосен карантин, можно е воведување „црвени зони“

Ана Ололовска

Албанците први во Европа и четврти во светот по барање азил, претседателот Мета вели: Доста е

Жарко Настоски