Во Равена запленети 163.000 литри нафта шверцувана од Албанија

Од:

Италијанската полицијата Гуарда ди финанца запленила 163.000 литри нафта шверцувана од Албанија.

Вработените во пристаништето во Равена извршиле контрола на пет цистерни со нафта кои пристигнале од Албанија.

Нафтата била наменета за италијанскиот пазар, а била внесена без ДДВ, со документи што при контролата било утврдено дека се лажни.

Петте цистерни со нафта се конфискувани, а правните претставници на трите увозни компании биле на распит во Јавното обвинителство во Равена.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Репортажата на „РАИ 3“ го разлути Рама

Драган Поповски

Во март референдум во Италија за намалување на бројот на пратеници

Ана Ололовска

Oпозицијата бара нова територијална поделба во Албанија

Драган Поповски

Мета ги прими акредитивите од амбасадорката Ким: Бог да го благослови албанско-американското пријателство

Ана Ололовска

Регионални избори во Италија: демократите победија во Емилија Ромања, Лига во Калабрија

Ана Ололовска

Рама отпатува за Берлин на средба со Меркел, во функција на донаторската конференција за Албанија

Ана Ололовска