Во пожар во Њу Делхи загинаа 27 лица

Од:

Дваесет и седум лица загинаа во пожар во зграда во Њу Делхи, соопштија индиските служби за итни случаи.

dobivaj vesti na viber

„Пожарот е веќе изгаснат. Вкупниот број на загинати е 27 лица. Операцијата за пребарување продолжува“, соопшти противпожарната служба.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Изгореа неколку возила на паркинг на трговски центар во Приштина

А1он

ВИДЕО: Пожар кај струшки Елен Камен

А1он

Во опожарена куќа во Скопје пронајдена е почината жена

Катерина Павлова-Николовска

Имотот на „Треска“ нема никаква врска со стечајните работници

А1он

Герасимовски: Ќе иницирам итно расчистување на земјиштето кај Треска

А1он

Шанса за Центар: Институциите да ги расчистат сомнежите за пожарот кај „Треска“

А1он