Во Полска од студ почина три лица

Од:

Полската полиција денеска соопшти дека од студ починале тројца мажи.

Двајца од починатите биле во алкохолизирана состојба, а третата жртва бил бездомник.

Минатата зима во Полска од хипотермија починаа повеќе од сто луѓе.

Би можело да ве интересира

Злосторство во Полска: Пронајдени тела на три бебиња, мајката осомничена за убиство и инцест

Горан Наумовски

Сантос се уште не знае дали ќе остане селектор на Полска

Горан Наумовски

Лукашенко: И наредив на владата да ги обнови контактите со Полска

Полска испраќа 2.000 војници на границата со Белорусија

Еден рудар загина, петмина се повредени во подземен земјотрес во полски рудник

Полскиот историчар Рубаха тврди: Илинденското востание го раководеле Бугари

Орце Костов