Во Парагвај запленет кокаин вреден 500 милиони долари

Од:

Парагвајската полиција во пристаништето Терпорт откри и заплени околу 2,3 тони кокаин на брод што пловел кон Израел.

Дрогата вредна околу 500 милиони долари била скриена во шест контејнери до јаглен.

Уапсени се две лица, од кои едниот е поранешен директор на парагвајската државна телевизија.

Тоа е најголемо количество на кокаин откриен во Парагвај.

Би можело да ве интересира

Обвинителството предлага притвор за Шпанецот фатен со дрога во Чаир

Жарко Настоски

Во Кичево запленет кокаин, дилерот уапсен

Жарко Настоски

Притвор за дилер на кокаин од Куманово

А1он

Албански државјанин фатен со кокаин кај Ќафасан

Жарко Настоски

Четири тони кокаин запленети неделава во Панама, уапсен политичар од владејачката партија

Жарко Настоски

Средношколка фатена со кокаин, средношколец со марихуана

Искра Манојлоска