Во Москва рекордни 11.557 новозаразени со коронавирусот

Од:

Во Москва денеска се регистрирани рекордни 11.557 нови случаи на коронавирус, додека бројот на новозаразени во цела Русија во изминатите 24 часа изнесува 38.850, соопштија локалните власти.

dobivaj vesti na viber

Од почетокот на пандемијата, во Русија се регистрирани вкупно 10.938.261 случаи на заразени со коронавирусот.

Во Москва во изминатите 24 часа од Ковид-19 починале 70 лица, со што бројот на починати во главниот град на Русија се искачи на 38.154, соопшти кризниот центар.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Москва ја поддржа одлуката на СПЦ да ја призне МПЦ

А1он

Вашингтон пост ја укина претплатата за читателите во Русија и Украина

А1он

Столтенберг: На Русите не им оди според планот, ќе изгубат во Украина

А1он

Русија го прекина извозот на струја за Финска

А1он

Русија и Украина се договорија за хуманитарен коридор за ранетите војници од Азовстал

А1он

Епидемијата на коронавирусот во Шангај под контрола

А1он