Во Мексико запленети 1,5 тони синтетичка дрога во камион што превезувал сокови

Од:

Припадници на мексиканската армија открија и запленија околу 1,5 тони синтетичка дрога метамфетамин и 149 килограми фенталин во прав на контролниот пункт во северната погранична сојузна држава Сонора.

dobivaj vesti na viber

Дрогата е пронајдена откако Министерството за одбрана добило информација дека камион што превезувал сок во прав исто така транспортира дрога.

Мексиканските картели често ги информираат властите за транспортот на наркотици на ривалските банди.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Претрес во Виница, пронајдена дрога, приведено едно лице

Ураганот Орлен се засили во бура од четврта категорија додека се движи кон западно Мексико

Ана Ололовска

Претрес во струмичко, пронајден амфетамин, приведено едно лице

Во северно Мексико убиени шест полицајци

ВИДЕО: Нов силен земјотрес со јачина од 6,8 степени го погоди Мексико

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Тлото во Мексико не мирува: Нови земјотреси, две лица загинаа, бројни згради се оштетени

А1он