Во Мајна детонирана бомба од Втората светска војна

Од:

Експерти за деактивирање на експлозиви изведоа под вода детонацијата на бомба од Втората светска војна пронајдена во Мајна, при што беа евакуирани 600 жители на Франкфурт.

Станува збор за американска бомба од 250 килограми, која беше пронајдена во вторникот од пожарникари кои изведувале нуркачки вежби.

Експлозијата предизвика водоскок висок еден метар.

Би можело да ве интересира

Лажна дојава за бомба во индиски авион

ВИДЕО: Евакуирана железничка станица во Брисел поради закана од бомба

Татјана Ташкова

(ВИДЕО) Митровски: Ако Павле Богоевски молчи, обвинителството нема докази, ако признае може да добие и затвор

Дац: Очекувам оставка од Павле Богоевски, како што е ред

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Три трговски центри во Брисел евакуирани по дојава за бомба

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Откриена бомба во трговски центар во Брисел