Во Јемен соборен американски дрон

Од:

Дрон „ЕмКју-9“ (MQ-9) на американската армија е соборен југоисточно од главниот град на Јемен, Сана.

Двајца неименувани претставници на американската армија изјавија дека дронот е соборен синоќа.

Портпаролот на бунтовниците Хути, кои ја контролираат територијата над која е соборен дронот, изјави дека бунтовничката противвоздушна одбрана собори американски дрон.

Би можело да ве интересира

Законски измени во САД: Можат да се одбијат апликациите на имигрантите кои користеле бенефиции од државата

А1он

Состанок на министрите за одбрана на САД и на Јужна Кореја

Ана Ололовска

Убиен лидерот на Ал Каеда во Јемен

Ана Ололовска

Сезона на грип во САД: Најмалку 105 деца починати, над 29 милиони инфицирани

Ана Ололовска

ВИДЕО: Победа на Сандерс на изборите за претседателски кандидат во Невада

Ана Ололовска

Еспер учествувал на вежби за воен одговор на можни нуклеарни напади од Русија врз Европа

Ана Ололовска