Во Италија помалку смртни случаи од Ковид-19 по вчерашниот рекорд

Од:

Во Италија во последните 24 часа од Ковид-19 починаа 814 лица, што е намалување во споредба со претходниот ден, кога беа регистрирани рекордни 993 смртни случаи.

Бројот на новозаразени е малку поголем од вчера и изнесува 24.099.

Од почетокот на епидемијата во Италија биле заразени 1,68 милиони луѓе, а 58.852 починале.

Би можело да ве интересира

Дали потеклото на вакцината ќе влијае на патувањето на граѓаните

Ландов

Матичните доктори кои не можеа да дискутираат за лекот Ивермектин, ќе гледаат снимка

Секој четврти Русин веќе е отпорен на ковид-19, тврди функционерката Попова

Жарко Настоски

Тренерот на ПСЖ Покетино се зарази со коронавирус

Жарко Настоски

Можеби никогаш нема да го најдеме „нултиот пациент“, велат од СЗО

Жарко Настоски

ВИДЕО: Српскиот епидемиолог Кон се разлути: Јас не сум ничиј подопашник!

Жарко Настоски