Во дом во близина на Дизни ресортот на Флорида пронајдени се четири тела

Од:

Полицијата од Флорида соопшти дека во дом во гратчето Селебрејшн пронајдени се четири тела, а едно лице е во притвор.

Полициските истражувачи ги пронашле телата во домот, но не соопштија на кој начин се усмртени или со какви обвниувања се соочува лицето, кое е притворено.

Идентитетот на жртвите нема да биде објавен додека не биде извршена обдукција на телата.

Според тврдењата на еден сосед лицето кое е притворено живеело во таа куќа со своето семејство.

Градчето Селебрејшн што значи „прослава“ на англиски јазик се наоѓа во близина на Дизни ресортот на Флорида, а изграден е од компанијата Волт Дизни на почетокот на 90-тите години од минатиот век.

Би можело да ве интересира

Двајца загинати и пет повредени во пукотница во ноќен клуб во Сан Антонио

А1он

Почнува историското судење за импичмент на Доналд Трамп

А1он

Протести во Ричмонд за слободно носење оружје

Драган Поповски

Советникот на Трамп за Европа во Белата куќа ставен под безбедносна истрага

Ана Ололовска

Трамп денеска ја поднесува одбраната пред почетокот на постапката за импичмент во Сенатот

Ана Ололовска

Трамп со закани до ЕУ заради огромните бариери за американскиот бизнис

Ана Ололовска