ВИДЕО: Жени од Русија организираа погреб на Бајден

Од:

Жени од Русија организираа погреб за американскиот претседател Џо Бајден. На видео објавено на социјалните мрежи три жена со венци и со крст со фотографија на Бајден прават погреб и зборуваат за „лошите работи што ги направил на земјата“.

„Дедо Бајден, што правевте вие? Почнувавте војни, убивавте луѓе. Што направивте вие на земјата освен зло“ велат жените кои во рацете држат венци на кои пишува Луганска и Донецка република.

Би можело да ве интересира

Мекгрегор: Русија нема да престане до целосен пораз на Украина

Предраг Петровиќ

Имотот на украинските олигарси на Крим вреди милијарди

Американски волонтер загина во Бахмут

Русите во 2022 година купиле над 50 тони златни прачки

Горан Наумовски

Кремљ: Не е точно дека шефот на ЦИА ни понудил таен мировен договор

Ана Ололовска

Захарова: ЕУ тоне во рецесија, а Украина ја влече на дното

Ана Ололовска