ВИДЕО: Зграда се урна во Турција по експлозија на гас, извлечени четири лица под урнатините

Од:

Станбена зграда во Турција се урна по експлозија предизвикана од истекување гас, јавија турските медиуми.

dobivaj vesti na viber

„Си-ен-ен Турк“ објави дека експлозијата се случила во провинцијата Јозгат, во централниот дел на Турција.

Екипите на итната помош успеале да извлечат четири лица под урнатините.

Засега нема информации за потенцијални жртви, ниту за причината за истекувањето на гасот, пренесуваат турските медиуми.

Би можело да ве интересира

Турција: „Неутрализирани се“ 326 курдски милитанти

А1он

И покрај високата инфлација, во Турција повторно намалена референтната каматна стапка

Ирак ќе распореди граничари на границата со Иран и со Турција

А1он

Турски министер: Досега гаѓани се 471 мета и неутрализирани се 245 терористи во Ирак и Сирија

А1он

(ВИДЕО) Најмалку 50 повредени во земјотресот во Турција: Искршени автомобили, испукани ѕидови и прекини на струја

А1он

(ВИДЕО) Најмалку 35 повредени во силен земјотрес што ја стресе Турција

Горан Наумовски