ВИДЕО: Заложничка драма во банка во Москва

Од:

Во филијала на „Алфа Банка““ во центарот на Москва непознато лице држи заложници, објавија локалните медиуми.

dobivaj vesti na viber

Според неофицијални извори, полицијата пристигнала на местото на инцидентот и во тек се преговори со напаѓачот.

Посетителот влегол во филијалата на трговската банка и почнал да се заканува дека ќе активира експлозив. Тој побарал вратите да бидат веднаш блокирани и присилно задржал неколкумина вработени, наведуваат руските медиуми, повикувајќи се на полициски извори.

Според РИА Новости, напаѓачот држи шестмина заложници.

Целата област околу банката е моментaлно блокирана.

Би можело да ве интересира

САД: Бродот „Москва“ погоден со две украински ракети; Киев тврди дека загинал капетанот

А1он

Повеќе лица излегле од продавница во Амстердам каде вооружено лице држи заложници

А1он

Заложничка драма во продавница на Епл во Амстердам

А1он

Во Москва рекордни 11.557 новозаразени со коронавирусот

А1он

Осуммина повредени во експлозија во манастир кај Москва

Катерина Павлова-Николовска

Невреме во Москва – урнат дел од ѕидот на Кремљ, затворени сите приоди кон Црвениот плоштад

А1он