(ВИДЕО) Загина жена, а најмалку 17 лица се повредени во пожар во зграда во Рим

Од:

Пожар избувна во седумкатница во Рим, која беше во реконструкција, при што загина најмалку едно лице.

Според медиумите, загина една жена, а најмалку 17 лица се повредени.

Според италијанските медиуми, пожарот избувнал на катот каде што се реновирало.

Телото на жената било пронајдено во скалите, а пожарникарите рекле дека таа најверојатно починала од задушување додека се обидувала да избега од пожарот.

Пожарот во зградата настанал по експлозијата, но причината се уште не е позната.

Би можело да ве интересира

Голем пожар кај Струмица, гори површина од околу 20 хектари во должина од три километри

Драстично се зголемува бројот на загинати во пожарот во Шпанија

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Пожар избувна во клуб во Шпанија, најмалку шестмина загинати

Пламна пожар во куќа во Јосифово, нема повредени

ЦУК: Изутрината активни биле четири пожари, вчера 20 пожари на отворен простор

Девет момчиња од Италија осомничени за групно силување