(ВИДЕО) Во судар на возови во Индија, најмалку 100 повредени

Од:

Најмалку 100 луѓе се повредени во судир на воз во Индија. Се стравува дека има мртви. Несреќата се случила во индиската источна држава Одиша.

Според „Индија тајмс“, 12841 Коромандел експрес од Шалимар до Ченаи излетал од шините на станицата Баханага во областа Баласоре во Одиша. Околу 200 патници останаа заробени во превртените вагони на супербрзиот воз.

Повикувајќи се на прелиминарните извештаи, претставник на железницата рече дека возот Коромандел сообраќал на главната линија. По излетувањето од шините, тој удрил во товарен воз кој стоел на пругата.

Би можело да ве интересира

Османи во Њу Делхи се сретна со потпретседателот на Индија, Дханкар

(ВИДЕО) Бес во Индија поради снимка: Наставничка ги тера децата да тепаат соученик муслиман

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Се урна скеле во Индија, најмалку 26 работници загинаа

(ВИДЕО) Историски подвиг за Индија: Вселенското летало слета на Месечината

Катерина Ѓуровски

ВО ЖИВО: Индиското летало се обидува да се спушти на Месечината

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Историски потфат на Индија: Нејзиното вселенско летало слетува на Месечината

Катерина Ѓуровски