ВИДЕО: Во Пакистан загинаа преку 200 луѓе во два пожари

Од:

Во пожарот на фабриката за текстил во Карачи загинаа 190 луѓе, додека во фабриката за чевли во Лахоре загинаа најмалку 25 луѓе, изјавија од полицијата.

Шефот на полицијата изјавил дека во Карачи се трага по сопствениците на фабриката. Тој изјавил дека 35 луѓе се повредени во фабриката за текстил и дека спасителите сеуште извлекуваат тела од фабриката во која имало 450 вработени.

Причината за пожарот во фабриката за текстил не е познат.

„Во рок од две минути, оганот ја зафати целата фабрика“ – изјави 29 годишниот работник Лиакат Хусеин, кој задобил изгореници по целото тело.

Тој додал дека вратите биле затворени и не постоела шанса да се извлечат.

Би можело да ве интересира

Се испитува одговорноста на пилотот за падот на пакистанскиот авион

Ана Ололовска

Експерти од Ербас го истражуваат падот на авионот во Пакистан

Ана Ололовска

ВИДЕО: Со канта бензин пали познат скопски ресторан во сред полициски час

А1он

Пронајдена црната кутија од авионската несреќа во Пакистан во која загинаа 97 луѓе

А1он

Тројца загинати во пожар во руска болница

А1он

МВР: Пожарот во Радишани предизвикан од невнимание при заварување со оксигенска боца

А1он

Leave a Comment

6 − 1 =