ВИДЕО: Во Манчестер уапсен маж откако избоде повеќе случајни минувачи

Од:

Британската полиција соопшти дека уапсила маж, на возраст од околу 40 години, осомничен дека со нож избодел повеќе лица во трговскиот центар Арндејл.

Во нападот се повредени пет лица, а центарот е евакуиран, јави Би Би Си.

Еден од сведоците рече дека мажот трчал по трговскиот центар со нож во рака и по случаен избор напаѓал луѓе.

Засега не е познат мотивот за нападот.

Би можело да ве интересира

Приведен тетовец за издржување затворска казна од три ипол години

Ана Ололовска

Долниот дом на британскиот Парламент го одобри нацрт-законот за брегзит

Ана Ололовска

Осуден убиец кој бил во бегство фатен и спроведен во затвор

Жарко Настоски

Истражување: 80 отсто од Британците не се придржуваат кон препораките за самоизолација

Ана Ололовска

Британија го зголемува финансиското учество во СЗО, но бара реформа

Жарко Настоски

Британија ќе чека да поминат изборите во САД, па ќе одлучи за екстрадицијата на Асанж

Жарко Настоски