ВИДЕО: Ужасни сцени во руски град, човек пукаше среде улица, уби тројца

Од:

Маж отвори оган во трговски центар во градот Кримск во јужна Русија, јавија руските државни новински агенции.

Руската новинска агенција ТАСС објави дека меѓу четворицата загинати е и напаѓачот.

На видео кое кружи на социјалните мрежи, може да се види како маж пука од пиштол додека поминува покрај паркирани автомобили, а потоа пука во некого што лежи на земја.

Кримск е мал град во јужниот руски регион Краснодар во близина на полуостровот Крим.

Би можело да ве интересира

Руски новинар осуден на осум години затвор за ширење „лажни вести“ за руската армија

А1он

Русија: Ја презедовме контролата близу Бахмут

А1он

Уапсен пар среде ресторан во Русија: Зборувале против војната, гостин ги слушнал и повикал полиција

А1он

Познатиот економист Џефри Сакс: Конфликтот во Украина започна пред осум години, флертуваме со трета светска војна

А1он

Руска компанија нуди 66.000 евра на првиот војник кој ќе уништи западен тенк во Украина

А1он

Во Москва се урна хеликоптер што го користи Путин

Ана Ололовска