ВИДЕО: Украинското знаме беше подигнато во селото Велика Александровка, област Херсон

Од:

„Украинското знаме беше подигнато во селото Велика Александровка во областа Херсон. Полицијата се врати во Велика Александривка и го подигна украинското знаме над зградата на полициската управа.

dobivaj vesti na viber

„Почнуваме операции на следните деокупирани територии“, соопшти Украина.

Би можело да ве интересира

Папата го спореди украинското страдање со нацистичка операција во Втората светска војна

А1он

Обид за атентат врз руски политичар

А1он

Песков: Американскиот воен буџет е „конфронтирачки“ кон Русија

А1он

Руски весник: Путин подготвува одговор за ограничувањето на цената на нафтата, има три опции

А1он

Столтенберг: НАТО стравува дека конфликтот во Украина ќе ескалира напролет

А1он

Украина објави два услови за завршување на војната

А1он