(ВИДЕО) Украина објави дека собори руски дрон

Од:

Министерството за внатрешни работи на Украина објави видео на кое наводно се гледа како украински граничари соборуваат руски дрон. На видеото може да се слушне пукање упатено кон дронот. Се слуша славенички извик додека одекнува експлозијата.

Би можело да ве интересира

Воздушна опасност низ Украина

Киев сака Грипен од Шведска и Ф-35 од САД

Сенаторот Ренд Пол: „Америка нема да го спаси Киев“

Предраг Петровиќ

Украина би можела да ја изгуби воената поддршка од уште еден клучен сојузник

Предраг Петровиќ

Русија: Соборивме 22 украински беспилотни летала над Крим и Црното Море

Русија нападна неколку градови во Украина, снема струја во пет региони