ВИДЕО: Удар на гром во кола

Од:

Автомобилот Ленд Крузер, што припаѓа на градоначалникот на Железногорск, Русија, а управуван од неговиот шофер, беше погоден од гром додека се движеше низ улиците на градот.

Возилото само стотина метри откако беше погодено од громот, застана, бидејќи му откажа целата електроника, па по него морала да дојде влечната служба.

Би можело да ве интересира

Русија ја идентификуваше новата варијанта на коронавирусот, која е позаразна од Делта

А1он

Исклучен руски нуклеарен реактор, испуштал пареа

А1он

НАТО ќе бара комуникациски канали кон Русија и покрај шпионскиот спор

А1он

Шојгу: НАТО го зајакнува присуството во близина на границите на Русија и Белорусија

А1он

Песков: До крајот на годината е можна нова средба меѓу Путин и Бајден

А1он

Навални добитник на наградата Сахаров за 2021 година

А1он

Leave a Comment

eighteen − 5 =