ВИДЕО: Тројца загинати во пукање во Лос Анџелес

Од:

Три лица загинаа, а најмалку четворица се повредени во пукањето што се случи во раните утрински часови во Лос Анџелес, соопшти денеска градската противпожарна служба. Ова е четврто масовно пукање во Калифорнија овој месец.

Пожарникарите од Лос Анџелес одговорија на повикот за помош во 2:35 часот по полноќ на станбена улица северозападно од центарот на градот, изјави портпаролот.

Итната помош пронашла три мртви и две повредени лица кои се пренесени во болница, соопштија пожарникарите. Пожарникарите не можеа да ја откријат состојбата на повредените, изјави портпаролот. Мотивот не е објавен.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Пукање во училиште во Нешвил, има мртви

Катерина Павлова-Николовска

За време на полетувањето од Лос Анџелес до Сиетл, ја отворил вратата на авионот и скокнал надвор

Ана Ололовска

ВИДЕО: Шест девојчиња загинаа во несреќа во Америка

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Грабнал девојче кое го намамил преку социјалните мрежи, а потоа го силувал

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Експлозија во фабрика за чоколади во САД, петмина загинаа, шест лица се исчезнати

(ВИДЕО) Најмалку 21 загинати во торнадо кое опустоши дел од Мисисипи