(ВИДЕО) Трамп: Само Исус Христос е пославен од мене!

Од:

Претседателот на САД, Доналд Трамп на предизборниот митинг во Гринвил рече дека само Исус Христос е пославен од него.

„Пред некој ден некој ми кажа дека јас сум далеку најпозната личност во светот, на што одговорив, не не сум… тие тогаш ме прашаа кој е пред тебе? Јас реков Исус Христос“, раскажа Трамп поттикнувајќи силни овации од поддржувачите на митингот.

Тој погледна во небото и додаде дека е убеден во тоа и дека е „далеку од Исус“.

Претходно, синот на претседателот, Ерик Трамп изјави дека неговиот татко е спасител на христијанството.

„Демократската партија, крајната левица – стана партија на атеисти кои сакаат да го нападнат христијанството, тие сакаат да ги затворат црквите, оставајќи ги продавниците за алкохол отворени“, рече Ерик за локална радио емисија во Северна Дакота.

Трамп за време на митингот изрази сочуство до предизборниот тим на демократскиот претседателски кандидат Бајден во врска со веста дека двајца негови соработници биле позитивни на вирусот.

Би можело да ве интересира

Во Трампово време, американските милијардери додале 1.000 милијарди долари на своето богатство

Жарко Настоски

Трамп: Поддршка за Франција, стоп за исламскиот тероризам

Жарко Настоски

(ВИДЕО) Трамп: Џо Бајден е кандидат на невработеноста, блокадите и бедата

А1он

Болтон: Ако победи Трамп, Америка ќе излезе од НАТО

Жарко Настоски

Каде би одел Трамп ако ги загуби изборите – опции има многу

Жарко Настоски

Последната дебата меѓу Трамп и Бајден ја следеле 63 милиони луѓе

А1он