(ВИДЕО) Трамп: Ништо не е готово, повторно ќе победуваме

Од:

Повторно ќе победуваме како што победуваме. Ништо не е готво порача Донал Трамп во говорот со кој завршува големиот републикански собир на Флорида. Ова е првото појавување на Трамп по напуштањето на Белата куќа.

Во говорот го обвини новиот претседател Бајден за промашените политики особено околу прашањето на миграните велејќи дека новата администрација ја урнала границата и предизвикала масовно доаѓање на илегални мигранти.

„Знаевме дека админстрацијата на Бајден ќе биде лоша, но не знаевме дека можат да станат левичари. Кампањата му беше исполнета со лага. Тие се против семејството, против новите работни места, против жените, против науката и против границите“ – рече Трамп.

Трамп потенцираше дека нема да формира нова партија затоа што меѓу републиканците има огромна поддршка и нема намера да прави поделба на гласовите.

„ Можеби и ќе решам да ги победам и по трет пат“ – порача Трамп најавувајќи можна повторна борба за Белата куќа.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Трамп ѝ даде интервју на снаата Лара, Фејсбук експресно го избриша

Жарко Настоски

Полицајци од Капитол Хил го тужат Трамп за немирите на 6 јануари

Ана Ололовска

Промовирана интернет страницата на Трамп

Ана Ололовска

ВИДЕО: На свадба му го дадоа микрофонот на Трамп, тој одржа политички говор

Жарко Настоски

Водечките американски медиуми загубија значаен дел од публиката по заминувањето на Трамп

Жарко Настоски

Трамп: Бајден го претвори националниот триумф во катастрофа