ВИДЕО: Трамп исфрли свој вработен бидејќи кашлал за време на интервју

Од:

За време на интервјуто на американскиот претседател Доналд Трамп за телевизиската мрежа Еј-Би-Си, во еден момент се слушнало кашлање во позадина, поради што првиот човек на САД го прекинал разговорот.

Американскиот претседател беше среде објаснување за неговите даночни проблеми кога се слушнало кашлање од непознат човек. Изиритираниот Трамп веднаш го прекинал разговорот и му наредил на тоа лице веднаш да го напушти Овалниот кабинет.

– Тој кашла среде мојот одговор. Тоа не ми се допаѓа. Ако кашлате, ве молам, напуштете ја просторијата, рече претседателот на САД.

Подоцна се дозна дека лицето кое кашлало бил шефот на кабинетот на Трамп, Мик Малвејни.

Би можело да ве интересира

Реакции за твит на Трамп: Ги предаде Курдите и не знаеш да напишеш „Битлси“

Ана Ололовска

Трамп: Ќе ја уништам турската економија доколку земјата дејствува надвор од границите

А1он

Трамп ја обвини Пелоси за „предавство“

А1он

Трамп: САД треба да излезaт од бесмислените, бескрајни војни

А1он

Објавени десетици пораки меѓу американските дипломати во Украина

Предраг Петровиќ

Трамп има обичај да остава бакшиш

Ана Ололовска