(ВИДЕО) Трамп: Џо Бајден е кандидат на невработеноста, блокадите и бедата

Од:

На помалку од една недела пред претседателските избори во САД, Доналд Трамп одржа митинг во Аризона.

Тој се појави во јавноста помеѓу огромна толпа поддржувачи и покрај зголемените критики дека тој му дава приоритет на неговиот реизбор пред здравјето на неговите приврзаници.

„Ако гласате за Бајден, тоа значи дека нема да има деца во училиштата, за Божик и на 4 јули нема да бидете заедно. Сепак, ќе водите прекрасен живот. Вие нема да можете да видите никого, но што? Ќе имате прекрасен живот. Планот на Бајден е да ве здроби вас и вашето семејство. Мојот план е да го уништам вирусот и да бидеме посилни. Нашата земја ќе биде посилна. Бајден е кандидат на невработеноста, блокадите и бедата. Јас сум кандидат за нови работни места, вакцини и просперитет“, рече Трамп.

Во САД, повеќе од 75 милиони луѓе веќе го дадоа својот глас на прелиминарното гласање и преку пошта.

Републиканскиот кандидат и актуелен претседател на САД, Доналд Трамп планира да посети уште 10 држави во последната недела од својата кампања.

Би можело да ве интересира

Одбиена тужбата на Трамп во Пенсилванија

Трамп покани видни Републиканци од Мичиген во Белата куќа, за да покажат дека изборите биле спорни

Жарко Настоски

(ВИДЕО) Џулијани: Демократите организирано и плански ги украдоа претседателските избори

Жарко Настоски

Џулијани: Трамп ја повлекува тужбата за изборите во Мичиген

Жарко Настоски

Трамп бара пребројување на гласовите во Висконсин

Жарко Настоски

Вашингтон пост: Со тврдењето дека изборите се фалсификувани, Трамп работи за Кремљ

Жарко Настоски