ВИДЕО: Трамп допатува во Индија

Од:

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска пристигна во индискиот град Ахмедабад, со што ја почна дводневната посета на Индија, каде двете страни ќе се обидат да ги обноват односите нарушени од трговскиот спор.

Трамп во Индија пристигна заедно со неговата сопруга Меланија, а беше пречекан од индискиот премиер Нарендра Моди.

Индија и САД имаат блиски политички и безбедносни односи, а дводневната посета на Трамп е знак на нивните се поблиски интереси, изјавија американски функционери.

Би можело да ве интересира

Моди ги провика Индијците в недела со свеќи и светла од мобилните да го протераат мракот од коронавирусот

Ана Ололовска

Трамп по вторпат со негативен наод на тестот за коронавирус

Ана Ололовска

По твитот на американскиот претседател Трамп цената на нафтата се зголеми

А1он

ВИДЕО: Индискиот премиер Моди од карантин објавува видеа со вежби за јога

Ана Ололовска

Телефонски разговор Трамп-Путин

А1он

(ВИДЕО) Трамп: Куомо е подобар кандидат за претседател од „заспаниот Џо“

А1он