ВИДЕО: Торнадо во Нешвил усмрти најмалку двајца, а околу 40 објекти се целосно уништени

Од:

Најмалку двајца беа убиени кога торнадо ги зафати деловите на градот Нешвил и источните негови преградија.

Покрај жртвите, локалната полиција соопшти дека е направена огромна штета во градот.

Според соопштението има и голем број на повредени, а околу 40 објекти се пријавени за целосно уништени од силната бура.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Огромно торнадо кај Сочи, невремето демне над руското летувалиште

Жарко Настоски

ВИДЕО: Торнадо уништи цели села во Чешка, дуваа најсилни ветришта во историјата на земјата

Жарко Настоски

ВИДЕО: Торнадо збриша цело гратче во САД, тројца жители загинаа

Жарко Настоски

ВИДЕО: Најмалку еден човек загина во торнадо во Турција, области околу Истанбул се поплавени

А1он

ВИДЕО: Полициски час во Арканзас поради торнадо во непосредна близина на градот

А1он

Најмалку 22 жртви на торнадото што го погоди Нешвил

Ана Ололовска