ВИДЕО: Тестирана крстосувачката ракета „Нептун“

Од:

На интернет се појави снимка од тестирањето на украинската крствосувачка ракета Р-360, комплекс РК-360МЦ „Нептун“, а видеото е снимено од украински борбен авион Су-27.

Крстосувачката ракета неодамна беше успешно тестирана која леташе неколку стотини километри во дадениот правец на дадената висина, се наведува во описот на видеото.

На видеото е прикажан летот на ракетата Р-360, комплекс „Нептун“ и борбен авион Су-27 кој ја придружува.

Би можело да ве интересира

Две ракети биле испукани кон украинскиот Боинг соборен крај Багдад, се нагласува во извештај

Ана Ололовска

Во својство на претседавач на ОБСЕ, Рама во посета на Украина

Ана Ололовска

Иран не ги дава на Украина црните кутии од паднатиот авион

А1он

Иран на Киев ќе му ги испрати црните кутии од авионот

А1он

Помпео со изјава за можните закани по безбедноста на екс-амбасадорот на САД во Украина

Иран ќе ги предаде снимките на Киев од соборениот авион

Ана Ололовска