ВИДЕО: Тестирана крстосувачката ракета „Нептун“

Од:

На интернет се појави снимка од тестирањето на украинската крствосувачка ракета Р-360, комплекс РК-360МЦ „Нептун“, а видеото е снимено од украински борбен авион Су-27.

Крстосувачката ракета неодамна беше успешно тестирана која леташе неколку стотини километри во дадениот правец на дадената висина, се наведува во описот на видеото.

На видеото е прикажан летот на ракетата Р-360, комплекс „Нептун“ и борбен авион Су-27 кој ја придружува.

Би можело да ве интересира

Украинка копала тунел за да си го ослободи синот од затвор

А1он

Сенатори: САД да и достават на Украина годишно по 300 милиони долари воена помош

Ана Ололовска

Украински рапер пронајден мртов во замрзнувач

Ана Ололовска

Во Украина рекордни 1.197 новозаразени, во Полска нови 615 случаи на Ковид-19

Ана Ололовска

ОБСЕ: Над стопати прекршено примирјето во Источна Украина

Ана Ололовска

Од полноќ стапи во сила сеопфатното примирје во Доњецк и Луганск

Ана Ололовска