ВИДЕО: Тешка сообраќајна несреќа на училишен автобус

Од:

Објавеното видео од „CNN“ ја покажува тешката сообраќајна несреќа на еден училишен автобус откако друго патничко возило поминува на црвено и удира во автобусот.

Видеото е објавено од полицијата во Охајо каде и се случи несреќата.

Според локалната полиција, лесно се повредени осум средношколци кои се возеле во автобусот.

 

Би можело да ве интересира

Седум лица повредени во сообраќајна несреќа во околината на Велес, меѓу кои две деца

А1он

15-годишно девојче загина во сообраќајна несреќа во Бугарија, возачот не поседувал дозвола

А1он

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Објавена снимка од сообраќајната несреќа во центарот на Белград

А1он

Сообраќајна незгода во Арачиново, едно лице починато, а другото се здоби со тешки телесни повреди

А1он

Сообраќајка на автопатот Тетово-Скопје, сообраќајот пренасочен по стариот пат

Дедо и внук повредени на пешачки премин во Штип