ВИДЕО: Страотна експлозија во Русија, тројца загинати и тешко повредено 10-годишно дете

Од:

Три лица загинаа, а четири се повредени во експлозија во станбена зграда во Русија, соопштија тамошните власти.

Експлозијата се случи утрово во стан во градот Химки, во близина на Москва. Според официјални лица, загинати се двајца возрасни и едно дете.

Уште четири лица, меѓу кои и 10-годишно дете, се хоспитализирани со повреди.

Жителите на зградата се евакуирани.

Причините за експлозијата сè уште се испитуваат, но локалните медиуми јавуваат дека станува збор за истекување на гас.

Би можело да ве интересира

Расте бројот на загинати во несреќа во рудникот во Сибир

Вучиќ по средбата со Путин: Добивме неверојатна цена за гасот

А1он

ВИДЕО: Несреќа во рудник во Русија, најмалку 11 загинати

Првите луѓе на руската и американската армија телефонски разговараа за тензиите околу Украина

Ана Ололовска

Русија му испрати на Либан сателитски снимки од пристаништето Бејрут пред и по експлозијата

Ана Ололовска

Русите велат дека Америка непотребно „хистеризира“ околу Украина

Катерина Павлова-Николовска