ВИДЕО: Сопругата на Нетанјаху го фрли лебот од дочекот во Киев

Од:

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и неговата сопруга Сара во Киев на аеродром ги дочекаа три девојки во традиционална украинска облека со леб и сол.

По излегувањето на авионот Нетанјаху скрши дел од лебот по што го изеде.

Другиот дел од лебот и го даде на сопругата Сара кога неприметно го фрли на земја.

Нетанјаху е во тридневна посета на Украина.

Би можело да ве интересира

Протече таен документ на холандските разузнавачи за падот на авионот МН17

Ана Ололовска

Нетанјаху: Израелски авион го надлета Судан, знак за подобрување на односите

Ана Ололовска

Ганц: Ќе формирам влада без Нетанјаху и без арапските партии

Драган Поповски

Израел спречил хакирање на телефоните на војниците

Јованович: САД усвоија неморална надворешна политика, а Трамп нема визија

А1он

Запирање на војната во Донбас приоритет на претседателот на Украина

Ана Ололовска