ВИДЕО: Снимен ударот на торнадо во училиште во Мисисипи

Од:

Надзорните камери го снимија моментот кога разорно торнадо погоди училиште во американската држава Мисисипи.

Државата на југот на САД, која вчера беше погодена од разорно торнадо, почна да го проценува степенот на уништување по минувањето на торнадото еден ден претходно во кое загинаа најмалку 25 луѓе.

„Тоа е трагедија“, рече гувернерот Тејт Ривс за „уништувачките штети“ откако торнадата поминаа низ Мисисипи, 150 километри од запад кон исток.

„Степенот на загубата и штетата е евидентен денес во сите погодени области“, рече тој по обиколката на Силвер Сити, еден од најтешко погодените градови.

Според податоците на Државната агенција за вонредни состојби во Мисисипи, загинале 25 лица, а десетици луѓе се повредени.

Би можело да ве интересира

Ужас на домашна забава: Убиени двајца тинејџери во Мисисипи

Романци се уапсените за кражбатата на накитот вреден еден милион долари

Соучениците издлабиле свастика на тинејџер со аутизам: „Такво нешто не сме виделе со децении“

Куќата на врвот на планината нуди бесплатно сместување,ама ако можете да стигнете таму

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Снимен како се тепа со четворица крадци кои сакаат да му го земат автомобилот пред неговата куќа

Сестрата на НБА ѕвездата осудена на доживотен затвор-брутално уби и ограби старица