ВИДЕО: Симулација на сударот меѓу американскиот дрон и рускиот воен авион

Од:

Инцидентот над Црното Море што се случи вчера во кој беше урнат американски дрон и натаму е во фокусот на светската јанвост. Американците објавија дека дошло до судир откако рускиот воен авион дошол премногу блиску и испуштил гориво во близина на дронот. Русија пак тврди дека нема никаква вина во уривањето на дронот.

Американските медиуми објавија симулација на инциднтот според верзијата што ја објавија воените власти на САД.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Американец падна во урнат мост поради инструкции на Гугл мап и се удави

Русија: На наша територија се урна бомбардер Су-34

Пронајдени се остатоци од исчезнатиот „невидлив“ американски авион

Горан Наумовски

Во САД: Исчезна „невидлив“ воен авион, армијата ги моли граѓаните за помош

Во САД: Полицајци се потсмеваат на девојка која нивен колега ја прегази на пешачки

(ВИДЕО) Невидено понижување на новата американска политичка ѕвезда: Обезбедувањето ја избрка од театар, објавена снимка