ВИДЕО: Силна експлозија на окупираната територија, Украинците погодија руско скалдиште за муниција

Од:

Украинските медиуми објавија дека е уништено руско складиште за муниција во окупираниот град Сњижне во источниот украински регион Доњецк.

dobivaj vesti na viber

Низ социјалните мрежи се рашири и видео за кое украинските медиуми тврдат дека покажува експлозија на магацин.

Би можело да ве интересира

Нов пакет американска воена помош за Украина

Горан Наумовски

Телефонски разговор Путин – Макрон за нуклеарката „Запорожје“

Гутереш: Има уште многу работа со извозот на храна за Украина

Поранешен руски градоначалник поставен на чело на окупираните територии во областа Харков

А1он

Америка подготвува нова воена помош за Киев од 800 милиони долари

А1он

Ердоган: Турција ќе им помогне на Русија и Украина во обновување на преговорите за решавање на кризата

А1он