ВИДЕО: Силна експлозија на бензинска станица во Русија повреди 13 лица

Од:

13 лица се тешко повредени како резултат на голема екплозија која настана на бензинска станица во рускиот град Волгоград, пренесоа локалните медиуми.

Според руските власти, големиот пожар настанал во моментот кога резервоар се запалил на локалната бензинска станица во Тракторозаводскиот Округ. На снимката се гледа како од местото на експлозијата се издига огромна огнена топка.

Повредените се префрлени на болничко лекување, јавуваат руските медиуми.

Би можело да ве интересира

Во Москва повеќе од 60.000 доброволци за руската вакцина

Ана Ололовска

По два месеца во Русија повторно над 6.000 новозаболени од Ковид-19

Ана Ололовска

Поплави во рускиот регион Хабаровск

Ана Ололовска

Путин: На руското оружје му нема рамно во светот

А1он

ВИДЕО: Москва погодена од ураган

Ана Ололовска

Руски авион МиГ-31 пресретна два американски бомбардери над Берингово Море

Ана Ололовска