(ВИДЕО) Шест лица ранети во Истанбул: Се скарале во трговски центар, а потоа се степале и пукале

Од:

Најмалку шест лица, меѓу кои државјани на Азербејџан и Иран, се ранети во пукотница во трговски центар во Истанбул, пишува весникот „Сабах“.

dobivaj vesti na viber

Расправијата меѓу две групи луѓе на пристаништето „Саријер“ брзо прераснала во тепачка, а на крајот дошло и до пукање, пишува весникот.

Во инцидентот се повредени шест лица, меѓу кои четворица државјани на Азербејџан, еден на Иран и еден на Турција. Целиот инцидент е снимен од надзорните камери.

Според првите информации, иранскиот државјанин бил само случаен минувач и не бил директно вклучен во конфликтот. Еден од повредените е пренесен во болница во тешка состојба.

Би можело да ве интересира

Три лица загинаа откако тинејџер пукал во две училишта во Бразил

Три лица загинаа во нападот врз Турција од северот на Сирија

А1он

Уапсени соучесници за терористичкиот напад во Истанбул

Осомничени 17 лица за нападот во Истанбул, депортирани 29 лица

А1он

Уапсен уште еден осомничен за нападот во Истанбул

ВИДЕО: Во Истанбул изгореа неколку автомобили, наводно се чуле експлозии

Катерина Павлова-Николовска