ВИДЕО: Шефицата на данската агенција за лекови се онесвести пред камерите

Од:

Директорката на данската државна агенција за лекови Тања Ериксен денеска се онесвести за време на прес-конференција на која официјално објавуваше дека земјата престанува да ја користи вакцината на компанијата „АстраЗенека“.

Моментот кога Ериксен одненадеж се сруши на бината го забележаа многубројните камери.

Неколкумина од присутните притрчаа да ѝ помогнат на директорката, која по ова се освестила и била пренесена во болница како мерка на претпазливост. Ериксен се чувствува добро, објави вечерта нејзината агенција.

Би можело да ве интересира

Во Грција на факултет само со сертификат за вакцина или негативен тест на сопствен трошок

Комисија на ФДА препорача трета доза вакцина за постари лица и изложени на ризик

Мери Јордановска

МЗ: Во средата и во текот на вчерашниот ден, аплицирани се вкупно 22.581 вакцини

А1он

Владата на Зимбабве им порача на државните службеници: Нема вакцина, нема плата

А1он

Аризона ја тужи федералната влада поради обврзната вакцинација

А1он

На традиционален фестивал на Фарските Острови убиени околу 1.500 китови и делфини

А1он