ВИДЕО: Се запали брод кој пренесува 25 тони азотна киселина

Од:

На брод контејнер кој патувал од Индија до Шри Ланка се утрово случи експлозија. Екипажот е евакуиран, во тек е операција за гасење на огнот.

Бродот кој пренесува 25 тони азотна киселина за запали во близина на пристаништето Коломбо. Се прават напори бродот да биде одалечен од крајбрежјето. Силниот ветер дополнително го засилува огнот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Спасувачка драма во Хрватска, на Полјаци им се расипал катамаранот на силно невреме

Катерина Павлова-Николовска

Приведени капетанот и неговиот заменик од турскиот брод „Вера Су“, што се насука во Црно море

А1он

ИОМ: Најмалку 57 лица се удавија во превртен брод кај либискиот брег

Жарко Настоски

По 12 дена изгаснат пожарот на сингапурскиот брод-контејнер во водите кај Шри Ланка

Катерина Павлова-Николовска

На холандски товарен брод му се заканува потонување, екипажот беше евакуиран

Капетанот и екипажот на бродот што го затна Суецкиот Канал може да одат во затвор

Жарко Настоски