ВИДЕО: Се запали авион на Крим, облаци црн чад се издигнуваат од местото на несреќата

Од:

Авион на аеродромот Белбек во Севастопол излетал од пистата и се запалил денеска, објави рускиот гувернер на Крим, Михаил Развозаев на својот канал на Телеграм.

dobivaj vesti na viber

„Вонредна ситуација на аеродромот Белбек. Според спасувачите, при слетувањето авионот излетал од пистата и се запалил. Сега на лице место работат противпожарните бригади“, напиша Развозајев.

На социјалните мрежи кружат снимки кои наводно се направени во реонот на аеродромот Белбек. Според сликите, од местото на несреќата се издигнуваат облаци црн чад. Рускиот гувернер на Севастопол ги повика граѓаните да останат смирени, пренесува ТАСС.

Би можело да ве интересира

Русија ги вклучи Цукерберг и Мета во екстремистичките организации

Горан Наумовски

Форбс Украина: Русија потроши четвртина од својот буџет за војната во Украина

А1он

ВИДЕО: Жени од Русија организираа погреб на Бајден

ВИДЕО: Ужасни сцени во руски град, човек пукаше среде улица, уби тројца

Украина: Нуклеарните реактори беа исклучени од електричната мрежа првпат по 40 години

А1он

Ројтерс: Претставниците на Русија и Украина се сретнаа тајно минатата недела

А1он