ВИДЕО: Се урна незавршен мост во Пакистан

Од:

Во пакистанскиот град Исламабад се урнал мост кој моментално се гради, јавуваат пакистанските медиуми.

На местото на несреќата се испратени спасувачки екипи, но нема информации за повредени работници.

На проектот се работеше во три смени за да се запази рокот до 23 март.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Крваво стампедо: 11 луѓе загинаа во Карачи на пункт за бесплатна храна

Катерина Павлова-Николовска

Министер од Пакистан дома имал приватен затвор

Горан Наумовски

Најмалку 14 лица загинаа во сообраќајна несреќа во Пакистан

Телото на Мушараф пренесено во Пакистан

Ана Ололовска

Бројот на загинати во бомбашкиот напад во пакистанската џамија достигна 89

Расте бројот на жртви во Пакистан, во нападот загинаа најмалку 47 лица