ВИДЕО: Се урна борбен авион Ф-18 во Шпанија

Од:

Во Шпанија се урна борбен авион Ф-18

За време на демонстративен лет се случиле „некои проблеми“ во авионот.

Пилотот успеал да се катапултира, неговиот живот не бил во опасност, но со повреди на ногата бил пренесен во болница.

Се известува дека никој од луѓето во близина не е повреден.

Би можело да ве интересира

14 годишно момче избоде ученици и професори, хорор во училиште, професор доби нож во око

Предраг Петровиќ

Момче со нож нападна професори и ученици во средно училиште во Шпанија

Горан Наумовски

Бик во Шпанија прегази двајца тркачи, еден почина во болница

Горан Наумовски

ВИДЕО: Му ги запалија роговите, па го влечеа по улица-безмилосно малтретирање на бик во Шпанија

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Допре новинарка за задникот во јавување во живо: Уапсен маж во Шпанија

Катерина Ѓуровски

Рубиалес поднесе оставка како претседател на Шпанската фудбалска асоцијација