ВИДЕО: Се урна авион на Хаваи, загинаа сите патници и членови на екипажот

Од:

Девет лица загинаа во авионска несреќа што се случи ноќеска на Хаваи, јави „Фокс Њуз“.

Мал двомоторен авион од типот „Кинг Ер“ се урнал во близина на аеродромот Дилингам на островот Оаху, по што се запалил и целосно изгорел.

Хавајското Министерство за транспорт објави дека загинале сите патници и членови на екипажот.

Би можело да ве интересира

Ураганот Ерик се движи кон Хаваи

Ана Ололовска

Вонредна состојба на Хаваи поради голем пожар

Ана Ололовска

Авион на „Ер Канада“ принудно слета поради силни турбуленции

Хаваи забрануваат пластични чаши, кутии, шишиња, сламки

Ана Ололовска

Прекината потрагата по членот на екипажот од бродот кој превезуваше автомобили од Јапонија

Ана Ололовска

Хавајската принцеза ѝ остави 40 милиони долари наследство на својата сопруга

Ана Ололовска