(ВИДЕО) Се спасуваат ранетите од урнатините во Черкаси

Од:

Министерот за внатрешни работи на Украина, Ихор Клименко, објави видео снимено во Черкаси, друг украински град кој утринава беше гранатиран од руските сили. На видеото се гледа спасување на ранет од урнатините на погодена зграда.

Клименко на својот канал Телеграм објави дека спасувачките операции продолжуваат, додавајќи дека се уште се трага по луѓе кои можеби се наоѓаат под урнатините.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Руски Ми-8 брка украински беспилотни летала: Проектили, пукање од митралез..

Предраг Петровиќ

Путин: Митот за моќта на западната воена технологија е уништен

ВИДЕО: Сенатот го блокираше новиот пакет американска помош за Украина и за Израел

(ВИДЕО) Герашченко: Вака ги учат децата во Русија, Пукаат во Бајден, Зеленски и шефот на НАТО

Катерина Ѓуровски

Зеленски неочекувано го откажа говорот пред американскиот Конгрес

Катерина Ѓуровски

Британски “Економист“: Изгледа Русите ќе ја добијат војната во Украина