(ВИДЕО) САД: Авион удри во хангар

Од:

Патнички авион удри во хангар, во воздухопловното пристаниште во Калифорнија, додека му го тестираа моторот.

Во авионот за време на несреќата биле три лица, но за среќа никој не е повреден.

Авионот бил на земја, кога одеднаш започнал да се движи и удрил во хангарот.

Елена Георгиевска

Би можело да ве интересира

Трамп би можел да го одржи говорот на републиканската конвенција во живо од Белата куќа

А1он

ВИДЕО: Американец се возел 15 километри закачен на шофершајбна од шлепер

А1он

Трамп: Го држиме вирусот под контрола, колку што можеме

А1он

САД и Кина на 15 август ќе се договараат за трговските врски

А1он

Кинески медиуми: Кина нема да ја дозволи американската „кражба“ на ТикТок

А1он

САД може да ги протераат сите кинески новинари, тврди уредник од Кина

А1он

Leave a Comment

9 − 7 =