(ВИДЕО) Испад на руски пропагандист: Војната е контранапад против трансродовите-нацистички вредности

Од:

Еден од најважните пропагандисти на Путин, Владимир Соловјов, во својот последен испад на руската државна телевизија, ја прогласи украинската влада „ЛГБТ и трансродово-нацистичка“ и ја нарече инвазијата на Украина контранапад против тие вредности.

Во својата емисија „Вечер со Владимир Соловјов“, водителот рече дека „нацистите на Зеленски“ решиле да ги елиминираат Русите затоа што Русија е „земја на традиционални вредности“.

„Нашиот проблем е што не можеме да им опишеме на луѓето кои ја започнаа оваа војна. Дури и кога започна оваа операција, тоа беше контранапад на 24 февруари. Затоа што искрено, тоа е само една фаза од осумгодишната ескалација на геноцидот против рускиот народ, против руските говорници, против оние кои нема да ги прифатат ЛГБТ, трансродовите-нацистички вредности“, рече Соловјов.

Според него нацизмот „во својата модерна инкарнација, која првенствено беше насочена кон елиминирање на Евреите, Ромите, хомосексуалците и ментално болните, стана апсолутно испреплетена со ултралиберализмот и зеде форми на либерален фашизам, либерален национализам“.

Би можело да ве интересира

Зеленски слета во Париз

Ана Ололовска

Зеленски: Велика Британија им помага на „украинските воини да станат посилни“

Ана Ололовска

Блинкен: Ќе носиме одлуки согласно украинските потреби

Ана Ололовска

Австралиски војници ќе обучуваат украински сили во Велика Британија

Ана Ололовска

Сунак не исклучи ништо во однос на воената помош за Украина

Ана Ололовска

Писториус: Тенковите Леопард 2 би можеле да пристигнат во Украина во март или април

Ана Ололовска